1921. gada 6. februārī latviešu luterāņu draudzes locekļi Lauros nobalsoja par atbalstu jaunas baznīcas būvniecībai savā kopienā. Nākamajos gados norisinājās aktīva līdzekļu vākšana, piesaistot dāsnus ziedojumus no visa reģiona. Tika saņemts dāvinājums – paliels zemesgabals vairāk nekā pusotra hektāra platībā – no kopienas līdera Pētera Sarri, kura nelaiķa tēvs Arturs Sarri redzējumu par baznīcu bija lolojis jau kopš kopienas dibināšanas 1860. gados.

Pamatakmens tiks ielikts 1925. gada 26. jūlijā. Būvniecība ilga vairākus gadus. Pabeigtā baznīca izcēlās ar plašumu un vienkāršumu tās interjera dizainā. Tajā bija liels skaits sēdvietu draudzes locekļiem, kā arī iespaidīgas stabuļu ērģeles.

Lauru luterāņu baznīcā regulāri dievkalpojumi draudzei tika rīkoti līdz pat 1945. gada janvārim. Tā bija vieta, kurā kopienas locekļi atzīmēja visus savas dzīves notikumus.

1945. gada 16. janvārī Lauru ciemats no Igaunijas pārgāja Krievijas Pleskavas apgabala jurisdikcijā. Drīz pēc tam padomju varas institūcijas baznīcu slēdza. Nākamajās desmitgadēs baznīca tika izmantota kā noliktava, graudu glabātuve, kā arī smago automašīnu novietne. Zvanu tornis tika demontēts. Logi, durvis, grīdas un griestu sijas – noņemtas.

Cerības stars uzspīdēja līdz ar „perestroikas” sākumu 1980. gadu beigās. Vietējā padomju kolhoza galva vadīja centienus baznīcu uzcelt no jauna. Tās jumts atkal tika noklāts ar cinkotu metālu, bet iekštelpas – atbrīvotas no visām lauksaimniecības iekārtām. Diemžēl 1990. gadu sākumu iezīmēja būtiskas finansiālas grūtības visā Padomju Savienībā, tādēļ visi tālākie renovācijas darbi tika apturēti.


Pēdējo gadu laikā apvidus piedzīvo garīgu atdzimšanu. Baznīcas ēka no jauna nokļuvusi vietējo luterāņu aktīvistu gādīgajās rokās. Taču, lai baznīca varētu atgūt savu agrāko krāšņumu, nepieciešams ieguldīt milzu darbu. Ir izstrādāts ambiciozs renovācijas projekts, kuru ar savu parakstu apliecinājis arī arhitekts, turklāt grupai brīvprātīgo ir izdevies iegūt Ingrijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskapa svētību un atzinuma vēstuli.